Poszterekkel támogatja a közétkeztetési munkacsoport az egészségtudatos táplálkozásra nevelést

Pedagógusoknak, konyhai dolgozóknak és általános iskolás tanulóknak szóló posztereket készített a közétkeztetési munkacsoport keretében az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), a közétkeztetéssel és egészséges táplálkozással kapcsolatos pozitív attitűd megerősítése céljából. A felnőtteknek szóló poszterek olyan gyakorlati tanácsokat tartalmaznak, melyekkel … Tovább

Forradalmasíthatja a gyermekkori elhízás megfékezésének módját az európai Best-ReMaP projekt

3 gyermekből 1 túlsúlyos vagy elhízott – erre a sürgető problémára keres megoldásokat a 24 európai ország – köztük Magyarország – részvételével zajló hároméves Best-ReMaP projekt (Joint Action on Implementation of Validated Best Practices in Nutrition – Együttes fellépés a … Tovább

A fenntarthatóság a témája a 9. alkalommal meghirdetésre kerülő Közétkeztetési Szakácsversenynek

Március 30-ig jelezhetik nevezési szándékukat azok a közétkeztetésben dolgozó csapatok, melyek szívesen megmérettetnék magukat a KÖSZ 2023-2024 szakácsversenyen. A versenyen a 4 fős csapatoknak idén egy 3 fogásos húsmentes, felnőtt menüt kell elkészíteni, 4 óra alatt, nettó 850 Ft/ fő … Tovább

Segédletet készített az OGYÉI az iskolai büfék árukínálatának kialakításához

Egy tanuló napi energiabevitelének jelentős részét az iskolában fogyasztott élelmiszerek adhatják, így az egészséges táplálkozási szokások kialakításában az iskolának nagy szerepe van. Amellett, hogy a tanórákon a gyermekek elsajátítják az egészséges táplálkozás elméleti alapjait, a közétkeztetés keretében az életkoruknak és … Tovább

„A gyermek közétkeztetés társadalmi beágyazottsága” – sor került a közétkeztetési munkacsoport tizennegyedik ülésére

2022. november 18-án, immár tizennegyedik alkalommal, eredményesen lezajlott az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) Táplálkozás-epidemiológiai Főosztálya és a közétkeztetési munkacsoportot koordináló bizottsága által szervezett közétkeztetési munkacsoport online megbeszélése. Jelen alkalommal a rendezvény résztvevői megismerhették a 2022. június 21-22-én lezajlott, … Tovább